Selkeä tavoite motivoi kehityspäällikköä

Jesse Junnila työskentelee kehityspäällikkönä Finnsementin vastuullisuusosastolla. Junnila kertoo, että Finnsementillä on todella hyvä yhteishenki.

– Tykkään Finnsementin työkulttuurista todella paljon. Haasteet halutaan ratkaista yhdessä ja kollegoilta saa myös arvokasta tukea ja perehdytystä.

Junnilaa motivoi kehitystyön tekeminen selkeää tavoitetta kohti. Finnsementti haluaa tarjota asiakkailleen vähähiilisiä päästöratkaisuja ja sen eteen tehdään töitä yhdessä.

Merkityksellisyyttä Junnilan työhön tuo juuri vähähiilisten ratkaisujen kehittäminen.

– On hienoa mahdollistaa ratkaisujen hyötykäyttö asiakkaillemme, Junnila sanoo.

Katso myös myyntijohtaja Tuomo Askolan sekä myyntipäällikkö Antti Saajanlehdon haastattelut!

Jaa juttu

Uusimmat blogit:

Panostukset kehitystyöhön palkitaan tulevaisuudessa

Tuomo Askolan työt Finnsementillä ovat alkaneet vauhdikkaasti. Tuore myyntijohtaja kertoo, että asiakaskenttään tutustuminen ja tuoteuudistukset ovat varmistaneet, ettei peukaloita ole tarvinnut pyöritellä. Aktiivinen tuotekehitys jatkuu kevään mittaan. Rakennusalan nykytilanteessa Tuomo korostaa eteenpäin katsomisen ja tiiviin yhteistyön tärkeyttä.

Back to top